Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ov2000.com/includes/menu.inc).

Coaching jest określeniem bardzo popularnym w ostatnim czasie, można je napotkać często w różnorodnych miejscach

Artykuły

Coaching jest określeniem bardzo popularnym w ostatnim czasie, można je napotkać często w różnorodnych miejscach. Raczej nie za duża ilość osób zdaje sobie jednak sprawę, co ten termin oznacza i z czym się wiąże. Jest to mianowicie termin mający odniesienie do rozmaitych dziedzin życia, w pierwszej kolejności do psychologii i biznesu. Metody z coachingu powszechnie stosuje się do nabywania i rozwijania umiejętności pomocnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz w pracy w dużej korporacji. W przebiegu coachingu niezwykle ważną osobą jest trener, zwany coachem. Osoba taka musi mieć określone uprawnienia do spełniania swoich obowiązków, a do zdobycia takich uprawnień wymagane są określone cechy. Zdobywa się je na różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach coachingowych. W zawodzie tym również ogromnie cenną wartością jest doświadczenie.
coaching
Author: www.istockphoto.com
Source: www.istockphoto.com
Jak już zostało wspomniane, wykwalifikowany trener personalny powinien posiadać zbiór konkretnych przymiotów i umiejętności, by móc skutecznie realizować swoje obowiązki. Cechą indywidualną, która stosunkowo często się pomija, a jest ogromnie istotna, jest przyjemne usposobienie i umiejętność łagodnego porozumiewania się z innymi. Specjalista taki by zdobyć swój cel musi być człowiekiem zdecydowanym, nie może jednak rozmawiać z klientem w sposób oschły, może to bowiem doprowadzić klienta do zamknięcia się w sobie. Skuteczność coachingu wymaga sporej cierpliwości, a w pierwszej kolejności wyrozumiałości. Bardzo cenna jest umiejętność wczuwania się w sytuację innych osób i rozumienia ich działań (sprawdź korzyści).

coaching
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła „szkolenia coaching” uzyskuje się bardzo dużo rezultatów. Tego rodzaju szkolenia organizowane są przede wszystkim przez duże instytucje, które zlokalizowane są w największych miastach. Szkolenia i kursy przeznaczone są dla różnych grup zainteresowanych coachingiem. Mogą to być ludzie na zróżnicowanym poziomie umiejętności coachingowych. Tak więc szkolenia mogą uczyć zasad procesu od podstaw lub mieć charakter uzupełniający, ulepszający posiadane kwalifikacje. Szkolenia posiadają również zróżnicowane ceny, niektóre z nich prowadzą na przykład szkoleniowcy z długim stażem i świetną renomą w środowisku.