Poprzez wprowadzenie norm generalnie, ludzka codzienność może być bardziej konsekwentna niż kiedyś

Artykuły

Już spory czas temu człowiek docenił znaczenie normalizacji. Dzięki wprowadzeniu norm najogólniej rzecz biorąc, ludzka codzienność jest bardziej uporządkowana niż kiedyś. Znormalizowano bardzo wiele różnorodnych procesów, dzięki czemu odbywają się zawsze w ten sam, uznany za najlepszy, sposób. W ten sposób nie tylko stworzono ujednolicenie, ale również zachowano najlepsze sposoby wykonywania określonych czynności i najwyższa jakość różnego rodzaju wyrobów.


Na świecie tą dziedziną zajmują się rozmaite organizacje, jednak jednym z najbardziej znanych typów aktów normalizacyjnych są normy ISO, które są międzynarodowe. W
tuv:http://www.tuv.com/akademia-polska/pl/badania_nieniszczace.html
Polsce tego rodzaju działalnością zajmuje się Polski Komitet Normalizacyjny, który jednak jako organizacja podrzędna w swoich zarządzeniach uwzględnia zasady nadane przez organizacje międzynarodowe.

Zapobieganie błędom

W zarządzaniu jakością ogromnie istotnym elementem jest eliminacja błędów. W tym aspekcie dobrze jest brać pod uwagę czynnik zwany six sigma. Mówi on o liczbie błędów, które mogą wystąpić. Szkolenie six sigma (http://tuv.com/akademia-polska/pl/produkty_uslugi_6_1.html) pomoże w udzieleniu odpowiedzi na wiele pytań nurtujących przedsiębiorców i profesjonalistów trudniących się zarządzaniem jakością. Tego rodzaju kursów na terenie Polski odbywa się bardzo wiele, choć trzeba przyznać, że zwykle instytucje tego rodzaju zlokalizowane są w dużych polskich miastach. Aspekt ten jest ogromnie ważny, pozwala bowiem na uniknięcie uchybień, nie tylko na wyeliminowanie już występujących. W związku z tym tematem na uwagę zainteresowanych zasługują też szkolenia Lean Manufacturing (link do ciekawej strony), w skład jakich wchodzi też szkolenie w zakresie czynnika six sigma.Jakość w przedsiębiorstwie produkcyjnym

norma
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com
Różnorodne fabryki i inne zakłady zajmujące się produkcją dysponują najczęściej zaawansowanymi sprzętami, często o skomplikowanej zasadzie działania. Zasady posługiwania się takimi urządzeniami wymagają określenia zasad, co czyni się w celu wykorzystywania urządzeń w zgodzie z ich przeznaczeniem, ale również po to, by zachowane było bezpieczeństwo pracowników. W takich miejscach pracy realizowane są rozmaite czynności, prowadzące do otrzymania optymalnej jakości wytwarzanych produktów. Zaliczają się do nich między innymi tak zwane badania nieniszczące, stosowane przykładowo do sprawdzania wytrzymałości zespawanych elementów.