Jaka wycieraczka samochodowa jest funkcjonalna? Najczęstsze błędy podczas zakupu tego akcesorium

Artykuły

Do wyboru mamy wycieraczki klasyczne lub wycieraczki płaskie. Wybór zależy wyłącznie od nas. Płaskie wycieraczki są kosztowniejsze, jednak ich pióra są bardziej wytrzymałe i lepiej sprawują się podczas podróży. Przylegają idealnie do szyby i są odpowiedniejsze na niskie temperatury. Będą świetnym rozwiązaniem w czasie szybszej podróży, ponieważ są opływowe. Natomiast wycieraczki klasyczne wraz ze stelażem zdadzą egzamin, gdy nieosiągane są spore prędkości. Aby upewnić się czy wybrane pióra do wycieraczek są właściwe trzeba bacznie czytać informacje na opakowaniach producentów.

wycieraczki
Zmiana wycieraczek powinna być realizowana raz na rok. Jest to czas, w jakim wycieraczka należycie spełnia swoje zadania. W praktyce bywa, że po kilku miesiącach - głównie zimą - pióra do wycieraczek są do wyrzucenia, gdyż temperatury uszkodziły ich materiał. Jest sporo opinii na temat terminu wymiany tego akcesorium. Wszystko uzależnione jest od tego, jak często używamy wycieraczki i jak się z nimi obchodzimy.

Opłata, którą możemy spotkać w sklepach z częściami samochodowymi jest zróżnicowana. Kosztowniejsze wycieraczki zapewniają lepszy materiał, dlatego też dłużej je użytkujemy. Tańsze odpowiednik zazwyczaj wystarczają na około rok. Jednak gwarancji nie mamy, że kosztowna wycieraczka wytrzyma przez rok używania bez żadnej awarii. Na rynku firmy oferują wycieraczki z elementem grafitu, w ten sposób urządzenie nie piszczy podczas pracy. Jest to optymalnym rozwiązaniem, ponieważ niejeden kierowca uskarża się na hałas przy pracy wycieraczek. Źródło informacji - http://wycieraczkidoszyb.pl/firm-zul-71-Valeo.html.

Akcesorium, którym jest wycieraczka w swej pracy pokonuje mniej więcej pół miliona poruszeń. Jest to na tyle duża eksploatacja, że zużycie się sprzętu jest czymś nieuchronnym. Warto czasami przeczyścić nasze wycieraczki samochodowe, żeby dłużej pracowały (poczytaj). Dlatego możemy jak najszybciej rozeznać się, czy niewłaściwa praca wycieraczki ma związek jest tylko z zabrudzeniem czy ze zużyciem. To my zdecydujemy, jako właściciele, kiedy należy wymienić wycieraczki i czy faktycznie proponowana cena to pewność jakości.