Własne mieszkanie to coś, o czym wszyscy marzymy. Niestety, gdy już je posiadamy trzeba sobie wszystko zorganizować, ażeby było jak najlepiej

Artykuły

Własne lokum oznacza szczęście, ale także mnóstwo dodatkowych zadań. Ten kto bowiem jest odpowiedzialny za dbanie o porządek w domu, za różne rzeczy mające oddziaływać na stan naszego domu – konserwacje lub reperacje, ten ma świadomość, że ciągle coś jest do zrobienia. Rzeczywiście, jest to też zależne od wielkości naszego mieszkania, ponieważ logiczne jest, że kawalerka a wielki dom, to kompletnie różne poziomy obowiązków. Niemniej, jak dom to przyjemność i rodzina, lecz także obowiązek.


Tradycyjny podział jest taki, iż żona jest od zapanowania nad domem, nad wszelkimi rzeczami odnoszącymi się do porządku, do szeroko pojętego zarządzania. W tym kontekście możemy mówić o każdym pomieszczeniu. Tak więc jeśli kuchnia to gotowanie, jak pokój to utrzymanie porządku, wybór odpowiednich akcesoriów do danego pomieszczenia, na przykład obrusy plamoodporne (http://www.eurotekstylia.pl/326/Obrusy-Plamoodporne-Granatowe.html) do salonu, a pościel satynowa i narzuty do sypialni (http://www.eurotekstylia.pl/s/wyniki/dzial/55/Narzuty-Dwustronne). Mężczyzna w tym standardowym podziale jest od naprawiania, remontowania oraz czynności wymagających siły. Jego ingerencja także rozkłada się na cały dom. Od dawna jest wiadomym, że jednak taki podział prac w domu jest przestarzały.
ceraty, narzuty, koce
Author: eurotekstylia
Source: http://www.eurotekstylia.pl/


Jasne, iż są domy, gdzie tak istotnie jest, lecz w wielu widzi się już ciekawą i długo oczekiwaną zmianę. Bo co złego w tym, że facet umyje po kolacji czy ugotuje obiad, a kobieta coś naprawi czy pomoże w remoncie. Ten wpojony nam, tradycyjny podział może być nie do końca pasujący do dzisiejszych czasów, bo czasami na siłę czegoś nie robimy, bo tak zostaliśmy przyzwyczajeni. Tymczasem mężczyźni często są świetnymi kucharzami, a kobiety zaradne w wielu remontowych tematach. Także, jeśli tylko posiadamy możliwości i chęć powinniśmy jak najczęściej dzielić się obowiązkami domowymi. Zobaczymy, iż wyjdzie nam to na zdrowie, że być może dostrzeżemy w sobie nowe możliwości, których wcześniej nie widzieliśmy.


Jest to coś, co warto dostrzec, gdyż odpowiednio wykorzystane nasze ukryte możliwości mogą mieć duże przełożenie na codzienną pracę, na własne samopoczucie, ogólnie na bardziej harmonijne życie naszej rodziny. A jak to wygląda u Ciebie w dom? Czy zgodnie z tradycją, w której kobieta oraz mężczyzna mają swoje ustalone zadania czy raczej bardziej luźno, nie zamykacie się na tego typu podziały?
Opracował http://eurotekstylia.pl/
Tags: