Szkoła policealna to obiecująca forma edukacji, która może zaprocentować w przyszłości

Artykuły

Na dzień dzisiejszy studia wyższe nie gwarantują dobrego zatrudnienia. Badania rynku pracy dowodzą, że o etat o wiele łatwiej jest osobom o wykształceniu o charakterze technicznym – niekoniecznie wyższym. Tego rodzaju wykształcenie można zdobyć na ;politechnikach, bądź w szkołach policealnych. W ostatnich latach sporo ludzi w dużych miejscowościach podejmuje decyzję o zdobyciu wykształcenia w tego rodzaju szkołach
Studenci w sali wykładowej
Author: ESCP Europe Business School
Source: http://www.flickr.com
Szkoły wyższe dają bardzo dobre przygotowanie o charakterze teoretycznym, zaniedbując funkcjonalne przygotowanie danej osoby do pracy w zawodzie. Szkoły policealne większą uwagę zwracają na wiedzę praktyczną, kładąc przy tym szczególny nacisk na przystosowanie absolwenta do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Popularne kierunki
W ostatnim czasie powstał oprócz tego ranking zawodów przyszłościowych, który udziela pomocy w dokonaniu wyboru niepewnym licealistom. Ostatnio najczęściej pożądanym pracownikiem był technik informatyk, Wrocław przykładowo to miejsce, gdzie branża informatyczna przechodzi obecnie czas intensywnego rozwoju, na rynku pracy jest mnóstwo etatów dla ludzi trudniących się rozmaitymi gałęziami tej branży – potrzebuje się między innymi serwisantów komputerowych, programistów, testerów oprogramowania i tak dalej. Pracodawcy szukają pracowników, którzy są zaradni, umieją zastosować wiadomości w praktyce. Z tego powodu nierzadko na rozmowach kwalifikacyjnych na tego typu stanowiska przeprowadza się praktyczny egzamin wiedzy danej osoby. Przykładowo, pracodawca może poprosić daną osobę o skonfigurowanie jakiegoś sprzętu. Taki egzamin dostarcza większą liczbę informacji, niż CV.

Nauka i praca
Szkoły policealne nierzadko mają siedziby w dużych miastach, praca w miejscu nauki jest dobrym rozwiązaniem z rozmaitych przyczyn – student lub uczeń może rozpocząć pracę jeszcze studiując, co także poprawia jego wartość na rynku pracy, zatrudniający otrzymuje bowiem duże ulgi podatkowe na tego rodzaju pracownika. Dla dużej liczby osób najlepszym wyborem kariery jest więc szkoła policealna Wrocław jest jednym z ośrodków znacznego nagromadzenia tego rodzaju miejsc o rozległej ofercie edukacyjnej. Oprócz informatyki można się tu uczyć pielęgniarstwa, realizacji dźwięku, finansów i wielu innych przedmiotów.