Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ov2000.com/includes/menu.inc).

Segregacja odpadów, całkiem nowa polityka w systemie odbioru odpadów, to nasza nowa rzeczywistość. Jak to odbieramy, czy to akceptujemy?

Artykuły

Każda rzecz powinna posiadać swoje miejsce, tak głoszą piewcy porządku, tak zwani perfekcjoniści. Jednakowoż gdy spojrzymy na siebie, na nasze nawyki i podejście do różnych spraw, to też odnajdziemy w sobie dużo podobnych cech. Każdy bowiem ma cechy, jakie wskazują na konkretny sposób grupowania przedmiotów. Jak to się ma do „reformy śmieciowej”, która nie tak dawno zapanowała w Polsce?
segregacja
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ostatnia reforma w zakresie segregacji śmieci poczyniła dość sporo bałaganu, ale jak popatrzymy obecnie, to wydaje się raczej, iż powoli zaczynamy to akceptować. Jednak nauczeni przez dekady, iż jak śmieć to śmieć wyrzucaliśmy wszystko do jednego wora. Obecnie jednakże, zgodnie z filozofią, iż wszystko ma swoje miejsce, każdy śmieć musi trafić do właściwego worka. Za odbiór odpadów odpowiadają specjalne firmy, jakie zostały wybrane do tego typu obsługi. Chociaż były spore obawy, czy zadomowi się u nas ten zupełnie nowy sposób segregacji odpadów, to jak pokazują pierwsze rezultaty jest całkiem okej.Zobacz również: www.droprecycling.pl


Co do innych rodzajów odpadów to istnieją inne mechanizmy, jak skup surowców wtórnych. Takie surowce to przede wszystkim odpady produkcyjne, lecz również odpady, jakie możemy wykorzystać do kolejnego przerobu. Jak więc widać, są to śmieci, jakie mogą się jeszcze przydać w przyszłości, ich przerobienie jest więc z korzyścią dla każdego z nas. W innych bardziej rozwiniętych krajach taka segregacja śmieci trwa już od dawna, więc jest to na zaawansowanym poziomie. Na przykład w Szwecji wspaniale spisuje się recykling, jeśli wierzyć danym to już ponad dziewięćdziesiąt procent tak przerobionych odpadów trafia do dalszego przerobu. To niesamowita informacja, bo potwierdza ona to, iż
segregacja
Author: Florian Kreitmair
Source: http://www.flickr.com
jeśli pragniemy zatrzymać góry piętrzących się śmieci to musimy odzyskiwać jak największą ilość odpadów.

Takie działanie zapewnia multum korzystnych rezultatów. Miejmy nadzieję, że i u nas w przyszłości będzie tak jak w Szwecji. Segregacja, którą teraz mamy jest do tego pierwszym krokiem. Jak widać ludzie starają się to robić jak najlepiej, zobaczymy, jak będą postępować firmy zabierające te śmieci, czy wszystko będzie przebiegało według ustalonych procedur. Do tej pory nie było jakichś zgłoszeń, że coś się dzieje, więc miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie cały czas. Na pewno warto, o czym przekonujemy się już w dzisiejszych czasach.

Źródło informacji - http://www.droprecycling.pl/obowiazek-recyklingu-i-odzysku-zsee/