Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ov2000.com/includes/menu.inc).

Praktyczny materiał opisujący istotne zagadnienia - certyfikat ISO 9001, certyfikat ohsas 18001 oraz deklaracja zgodności CE

Artykuły

W tym artykule zajmiemy się trzema interesującymi, na pozór trochę skomplikowanymi, ale także nadzwyczaj znaczącymi kwestiami. Powiemy sobie o tym co oznacza termin certyfikat ISO 9001, czym jest certyfikat ohsas 18001 oraz także omówimy sobie sprawę deklaracji zgodności CE.
Z początku wyjaśnijmy sobie pierwszą kwestię. Certyfikat ISO 9001 to jeden z systemów zarządzania jakością, a szczegółowiej mówiąc jest to norma międzynarodowa, która wyznacza wymagania jakie koniecznie powinien spełniać system zarządzania jakością.
szkolenie do certyfikacji
Author: The Forests Dialogue
Source: http://www.flickr.com
Norma ta może być zaiste wykorzystywana przez wszelkie organizacje, instytucje i tak dalej, bez względu na ich rodzaj, obszar działania albo także wielkość. Przede wszystkim norma ta mieści spełnianie oraz zrozumienie potrzeb i wymagań Klientów. Norma ta jest rzecz jasna drobiazgowo opisana i wyłuszczona, teraz zdołamy w niej wyróżnić osiem zasad, jakie są ukierunkowane na Interesanta. Ciekawie na temat na stronie http://tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/jakosc/iso_9001_pl/iso-9001.html.

deklaracja zgodności ce: http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/badania_wyrobow/znaki_jakosci/znak_ce/znak-ce.html
Certyfikat ohsas 18001 (przeczytaj więcej) to także norma dotycząca kierowania jakością, a dokładniej jest to system zarządzania bezpieczeństwem oraz higieną pracy. Zawiera ona zbiór bardzo istotnych wymagań, które musi realizować dana jednostka w celu pozyskania certyfikatu zgodności. Norma ta została bardzo obficie opisana, na pewno jednak zawiera niesłychanie znaczące i istotne kwestie, takie jak na przykład polityka bezpieczeństwa i higieny pracy, zarządzania ryzykiem zawodowym, wymagania prawne lub też badanie wypadków przy pracy.Deklaracja zgodności CE to pewny dokument wystawiany przez fabrykanta danego produktu lub wyrobu, jaki jest zapewnieniem, iż owy towar jest słuszny z wymaganiami dyrektyw Unii Europejskiej. Niewątpliwie nie raz spotkałeś się z tym oznaczeniem na wielu różnorodnych artykułach - tak właściwie znaczek ten musi być obecny na każdej rzeczy, która jest wytwarzana i rozpowszechniana w Europie. Jeżeli jakiś produkt nie posiada deklaracji zgodności CE to znaczy, iż nie został przyjęty do obrotu na terenie Unii Europejskiej.