Nieustanna weryfikacja i staranie się o zagraniczne certyfikaty to zabiegi, które pomogą zdobyć oraz podtrzymać zaufanie nabywców

Artykuły

Bezpieczeństwo podwładnych staje się obecnie dla pracodawców sprawą niemalże wagi państwowej. I to nie tylko ze czynników czysto prawnych. Jeśli dobry pracownik będzie miał w pracy groźny wypadek, to może ucierpieć na tym nawet poziom produkcji w wytwórni, a także jej dobre imię. Stosowanie się do przepisów bhp, oznacza nie tylko wystrzeganie się sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Aby mieć pewność, że zakład spełnia normy bezpieczeństwa, należy uzyskać odpowiedź twierdzącą na pytanie: czy wykorzystywane w zakładzie maszyny mają odpowiednie certyfikaty?
egzamin na otrzymanie certyfikatu
Author: The Forests Dialogue
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli ta odpowiedź będzie pozytywna, to nie ma pobudek do zamartwiania się, ale w przeciwnym razie warto bliżej zapoznać się z tematem: certyfikacja maszyn. Z kolei producenci rożnego rodzaju urządzeń, aby zwiększyć sprzedaż, muszą troszczyć się o jakość swoich wyrobów. Użyte materiały, supernowoczesna taśma produkcyjna czy dobrze wyedukowana kadra to zaledwie połowa sukcesu. Dopiero przeprowadzona certyfikacja maszyn pomoże całkowicie usatysfakcjonować nabywców. Może nie wszyscy z nich nawet zdają sobie sprawę, że takie zaświadczenia w ogóle istnieją. Warto zatem zainwestować również w skrupulatne i profesjonalne przygotowanie swojej propozycji sprzedażowej.

certyfikacja maszyn: http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/instalacje_urzdzenia_przemyslowe/badania_maszyn_technologia/maszyny_przemyslowe/maszyny_przemyslowe.html
Author: Mark Morgan
Source: http://www.flickr.com
Aby dane przedsiębiorstwo, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, mogło funkcjonować na najwyższym poziomie, musi spełniać określone normy. Certyfikaty iso są jednymi z nich. Można przykładowo ulepszyć i chronić obieg informacji w instytucji, a w tym przypadku certyfikacja iso 27001 będzie strzałem w dziesiątkę. Pozornie może się wydawać, że informacja nie staje się tak istotna jak technologia czy wykwalifikowany i sumienny podwładny. Jednak rzeczywistość ukazuje coś zupełnie odmiennego - tajne informacje przedsiębiorstwa bywają naprawdę cenne i nie mogą trafić w niepowołane ręce. Oprócz skodyfikowania wewnętrznych przepisów (np. instrukcji kancelaryjnej) warto więc przemyśleć zagadnienie, a jest nim, przypomnijmy, certyfikacja iso 27001, na temat której więcej na stronie http://tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/it_telekomunikacja/iso_27001_pl/iso-27001.html.Następnym etapem w rozwoju jest kontrola jakości wyrobów. I w tym przypadku określona została norma, której przestrzeganie podniesie zaufanie tak partnerów handlowych, jak i pracowników. Certyfikacja iso 9001 (poznaj więcej info), bo o niej w tym momencie mowa, pozwala kontrolować proces produkcji tak, aby fabrykaty były przyjazne użytkownikom prywatnym i pracownikom przedsiębiorstw, np. remontowych. Ogromny napis certyfikacja iso 9001 umieszczony na stoisku firmowym w czasie targów budowlanych z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich zwiedzających i będzie fantastyczną formą reklamy.