Każda organizacja musi posiadać swoje normy, dzięki nim wiemy, iż korzystając z określonych usług dostajemy najwyższą jakość

Artykuły

istnienie każdej firmy uzależnione jest od kilku składowych, które wspólnie połączone powinny działać zgodnie z pożytkiem dla całego otoczenia – wewnętrznego jak i zewnętrznego. Na tą całą potrzebną układankę składa się konkretna działalność firmy, zawiera ona w sobie najistotniejsze dla organizacji wytyczne, jakimi powinni się kierować zatrudnieni w każdej firmie. Kultura firmy określa w sobie określone zasady, które każdy z pracowników powinien respektować. Nie ma też organizacji firmy bez odpowiedniej kadry – osób, to oni są odpowiedzialni za udane inicjatywy i projekty.
tuv
Author: Mark Morgan
Source: http://www.flickr.com
Tego typu standardy powinny wprowadzać do swojego działania różnorodne organizacje i to niezależnie jakie jest ich znaczenie czy rodzaj. Najistotniejsze, iż jest ona skoncentrowana na pojmowaniu i spełnieniu potrzeb każdego klienta. To znaczy, że skoncentrowana jest na określonych potrzebach względem wyrobów określonej organizacji, trzymania wysokiego poziomu podejścia procesowego, zdobywania wysokich wyników skuteczności procesów, a także ich stałe polepszanie. Wszystko to jest podstawą miarodajnych pomiarów, które przynoszą najbardziej wymierne efekty.Miejmy na uwadze jednocześnie, że to nie wszystko. Wiele organizacji powinno się starać o kolejne potwierdzenia, że ich postępowanie jest jak najbardziej dobre i pożyteczne, ponadto, zgodne z prawem i z określonymi normami. Takie praktyki mogą regulować różnorodne certyfikaty, przykładowo ssc, iso 14001 (tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/srodowisko_energia/iso_14001_pl/iso-14001.html), oznakowanie ce (strona www).

Są to niezbędne oznaczenia, które normują wiele najważniejszych wytycznych. Ich zadaniem jest utrzymanie jak najwyższego poziomu prowadzonych usług. Jakby nie było takich oznaczeń i takiej kontroli, to być może jakość oferowanych usług byłaby trochę bardziej uboga, a przez to najwięcej straciliby klienci. Oferowane normy zaś są w stanie tak zdefiniować dane usługi, iż nie istnieje obawa, że to co wybieramy nie spełni swojej roli lub nie spełni naszych wymagań. Takie zabezpieczenia zobaczymy w wielu branżach, choć powinniśmy przyznać, że w jednym miejscu będzie to bardziej skonkretyzowane, w drugim mniej.


certyfikat
Author: Claus Günther
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo, tam, gdzie życie ludzkie czy inne kwestie są zasadne, bo mają one bezpośredni wpływ na nasze zdrowie te certyfikaty i pozwolenia są jeszcze bardziej zasadne. Wiadomym jest, że, żaden certyfikat w niczym nie pomoże jeśli konkretna organizacja działa niedobrze, niemniej w każdym sektorze potrzebne są określone normy, jakie utrzymują na odpowiednim pułapie świadczone usługi. To najbardziej istotne dla konsumentów, ale również dla organizacji, która dzięki temu rozwija się lepiej.