Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ov2000.com/includes/menu.inc).

Jak działają karty RFID? Czy są na pewno zupełnie bezpiecznie? Co robić w wypadku, kiedy taką kartę utracimy?

Artykuły

W obecnych czasach niemalże pełna informatyzacja rynku stopniowo staje się faktem. Jeśli przeciętny człowiek spojrzy przykładowo do swojego portfela, wtedy kategorycznie odszuka tam przynajmniej kilkanaście różnych plastikowych kart. Służą nam one nie tylko jako karty kredytowe, ale także jako karty rabatowe do sklepów lub karty identyfikacyjne do wszelakich instytucji.


karta
Author: Yuri Samoilov
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście bez wątpienia najbardziej popularne są karty kredytowe i inne, które otrzymujemy od banku. Niejednokrotnie dostajemy także dodatkową kartę, która ułatwia nam sprawne identyfikowanie się oraz załatwienie wszelakich spraw w banku. Obecnie wielu ludzi posiada również karty zbliżeniowe, za pomocą których możemy łatwo zapłacić przykładowo za zakupy w sklepie. Jeżeli chcesz korzystać z tego udogodnienia, wystarczy że zbliżysz kartę do czytnika - jeżeli Twoje zakupu nie są droższe niż pięćdziesiąt złotych, wówczas transakcja jest już dokonana.

Źródło informacji - Transcom System

Takie karty niewątpliwie mocno ułatwiają dokonywanie codziennych zakupów, dlatego nic dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z takiego właśnie sposobu płatności za zakupy. Dodatkowo na pewno masz w portfelu parę kart, które pozwalają na Twoją identyfikację. Na niewielkich plastikowych kartach mamy już obecnie nie tylko legitymacje uczniowskie czy studenckie, ale również dowód osobisty i prawo jazdy. Ich niewielki rozmiar pozwala na łatwe noszenie ich w tym samym miejscu.


karta
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Jeśli pracujesz w instytucji, gdzie wejścia na teren budynku strzegą bramki, wówczas z pewnością masz także kartę, która ułatwia Ci wejście na teren budynku. Są to tak zwane karty RFID - więcej - które zwykle wykorzystują fale radiowe do przekazywania danych - dzięki temu cały proces identyfikowania posiadacza karty odbywa się w jedynie ułamki sekund.

Nie da się zaprzeczyć, że w dzisiejszych czasach małe plastikowe karty są wszechobecne. Zazwyczaj trzymamy je wszystkie w portfelach, jednak jeżeli dojdzie do zagubienia albo kradzieży portfela, wtedy możemy mieć naprawdę duże problemy. Pamiętaj, aby w takich sytuacjach nie tracić zimnej krwi i od razu zgłosić zgubienie kart i dokumentów wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe.