Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ov2000.com/includes/menu.inc).

Czy nabycie mieszkania we Wrocławiu to pewny patent na inwestowanie w nieruchomości?

Artykuły

Obniżę trochę napięcie i od razu rozwiążę pytanie postawione w temacie poniższego artykułu - pewnie, że tak. A z jakiego powodu mieszkania we Wrocławiu są tak opłacalne jako pewna inwestycja? Pomyślmy więc razem i wypiszmy powody opłacalności.
Przesłanka nr. 1 to dzisiejsza sytuacja na rynku nieruchomości Wrocław nie różni się od innych ośrodków miejskich w Polsce - tutaj ceny także od dawna obniżają się. Analitycy oceniają, że ten kierunek utrzyma się jeszcze wiele tygodni. Wszystkie analizy finansowe zakładają przystopowanie gospodarki Polski w ostatnich miesiącach obecnego roku. To kluczowa zachęta, która musi zachęcić ciebie do włożenia pieniędzy w nieruchomość.


Wyświetl większą mapę
Powód nr 2 to trwający sezon jesienny. Nie domyślasz się? Przemyśl to sobie jeszcze raz. Startuje rok akademicki, a stolica Dolnego Śląska jest od dekad słynna z olbrzymiej liczby studentów. Tu znajduje się mnóstwo uczelni, takich jak Uniwersytet Wrocławski czy Uniwersytet Przyrodniczy. Suma miejsc w domach studenckich jest niewystarczająca, a i dużo osób gardzi panującymi tam słabymi warunkami życiowymi. Nabycie mieszkania we Wrocławiu, by później je wynajmować uczniom więc to rewelacyjny pomysł. Obecny widoczny popyt na pokoje powoduje, że koszty wynajmu utrzymują się na całkiem sporym pułapie. Daje to dobry zysk. Trzeba porozglądać się za lokalem w dobrze dobranym miejscu. Studenci doceniają, gdy z mieszkania jest dość blisko do uczelni, przystanku i do knajpek. Pamiętaj także o wykupieniu Internetu – to dziś powszechna sprawa. Bądź uważny przy rekrutacji najemców twojego lokum. Powszechne teraz jest przeprowadzanie tak zwanych castingów. Nie zapomnij jednak, by nie uszkodzić w ten sposób niczyjej godności. Zbyt szczere podejście do chętnych może odstraszyć. W dobie internetu wiadomości o gburowatych właścicielach mieszkań rozprzestrzeniają się niezwykle prędko.
Powód trzeci to opcja pozbycia się z profitem mieszkania we Wrocławiu, gdy wreszcie przejdzie kryzys na rynku mieszkań. Koniunktura przecież kiedyś się zmieni pozytywnie, a wtedy porządne lokum będzie kosztowało o wiele więcej, niż w dzisiejszych, ciężkich czasach.