Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ov2000.com/includes/menu.inc).

Brak odpowiedniego konspektu postępowania jako łatwa droga do straty biznesowej.

Artykuły

Brak planu postępowania to prosta droga do porażki biznesowej. W jaki sposób zatem odpowiednio przygotować się do prowadzenia prywatnej firmy? Co uczynić aby prawidłowo funkcjonowało biuro i firma?
Główną i podstawową rzeczą, gdy chce się prowadzić własną działalność, jest przygotowanie biznesplanu. To nic innego jak pisemne uściślenie oczekiwań przyszłego przedsiębiorcy, zaplanowanie przedsiębiorstwa krok po kroku.
pomieszczenie biurowe
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Taki plan postępowania powinien zawierać opis krótko i długoterminowych zamiarów przedsiębiorstwa, proponowanych artykułów lub usług, a też analizę możliwości rynkowych oraz środków, zapewniających osiągnięcie założonych celów w danym otoczeniu. Głównym zadaniem biznesplanu jest dostarczenie przedsiębiorcy danych, niezbędnych do podjęcia właściwej decyzji zarówno o rozpoczęciu, jak i zaniechaniu działalności. Może się albowiem okazać, że działanie, które zdaniem subiektywnej opinii przyszłego przedsiębiorcy ma możliwości powodzenia, według rozważenia biznesplanu będzie nieopłacalne i nierealne. Należy zastanowić się nad wieloma rzeczami, zwłaszcza nad sprzętami i pozwoleniami odnośnie wybranej branży. Przecież co innego może być potrzebne kosmetyczce, a co innego lekarzowi (sprawdź: dedykowane gabinetom medycznym).

Taki projekt jest też nieodzownym wymogiem w instytucjach, w których można otrzymać dofinansowanie, np. w urzędzie gminy, urzędzie pracy, w banku. Nie trzeba jednak traktować go jako wymagania czysto formalnego. Nie posiadanie planu działalności, to prosta droga do przedsiębiorczej porażki. Niezależnie od tego, czy biznesplan pisany jest na swoje potrzeby, czy jego adresatem będzie podmiot zewnętrzny, powinien być on napisany w sposób jasny i klarowny. Nie ma jednego wspaniałego wzorca, według którego należy konstruować biznesplan. Jest jednak parę standardowych układów, według których najczęściej się go przygotowuje. Mimo że streszczenie jak będzie funkcjonowało przykładowe biuro i firma jest pierwszą częścią biznesplanu, to pisze się je na samym końcu. Musi ono bowiem posiadać wszystkie, najistotniejsze informacje z poszczególnych jego części.Warto także pamiętać, że streszczenie jest wizytówką całego biznesplanu i musi być sporządzone w sposób niezwykle staranny. Powinno być zatem esencją całego pisma. Znaleźć się powinny w nim takie informacje jak: cel opracowania biznesplanu, wielkość i wykorzystanie wymaganych środków, krótki opis towarów, usług i rynków zbytu ze kluczowym uwzględnieniem korzyści dla klienta, doświadczenie i umiejętności kierownictwa w kontekście przydatności do tego przedsięwzięcia oraz główne dane finansowe. Rynek i konkurencja to wycinek biznesplanu mający na celu opisanie otoczenia w jakim przyjdzie działać przyszłej firmie. Trzeba szczegółowo scharakteryzować rynek, na którym przedsiębiorstwo będzie działało, panującą tendencję w branży, konkurencję oraz klientów. Należy również nie zapomnieć o zasadach BHP - http://www.ceneo.pl/Instrukcje_i_znaki_BHP.